MAQEDONI/ 1 i vdekur, 141 raste të reja me Covid-19 dhe 94 të shëruar
Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1559 testime të realizuara për të dyshuar të prekur me Covid-19 me të cilën 141 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup-51, Kumanovë-12, Shtip-6, Prilep-6, Tetovë-2, Strugë-2, Veles-2, Manastir-5, Strumicë-10, Kriva Pallankë-2, Koçan-5, Probishtip-1, Vallandovë-3, Vinicë-3, Dellçevë-2, Sveti Nikollë-8, Kërçovë-2, Resnjë-2 dhe Negotinë-2.

Në 24 orët e fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 94 pacientë të shëruar nga korona virusi.

Shkup-25, Kumanovë-5, Dibër-1, Shtip-6, Prilep-5, Tetovë-8, Strugë-3, Vveles-5, Manastir-7, Gostivar-4, Gjevgjeli-5, Kriva Pallankë-1, Radovish-3, Koçan-5, Berovë-1, Dellçevë-1, Kratovë-1, Sveti Nikollë-1 dhe Kërçovë-6.

Ndërkaq një pacient nga Shkupi e ka humbur betejën me virusin korona gjatë 24 orëve të fundit.
Shtuar më 26/09/2020, ora 17:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori