Maqedonasja shkruan grafite raciste kundër shqiptarëve
Një maqedonase është kapur mat në Tetovë duke shkruar mesazhe raciste kundër shqiptarëve nëpër muret e qytetit.

Një person e ka fotografuar gruan dhe ia ka dërguar fotot redaksisë së TetovaSot.

Gruaja ka shkruar grafite me përmbajtje "Vdekje shqiptarëve" dhe "Rroftë Serbia".

Grafitet raciste kundër etnisë tjetër dënohen edhe me burg në Maqedoni.

Maqedonia ka në fuqi ligjin për "mosdurim etnik dhe fetar brenda shoqërisë", por se edhe përballë realitetit ku ka patur grafite racore, askush nuk është dënuar. /albeu.com/
Shtuar më 16/10/2014, ora 11:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori