E FUNDIT/ Derbi mbyllet ne paqe, Atl Madrid dhe Reali ndajnë pikët (VIDEO)
Maqedonasit sulmojnë shqiptarët në një autobus të Shkupit
Huliganizmat e disa maqedonasve, duke treguar akte vandale nuk kanë të ndalur.

Dhe, pikërisht në urbane janë edhe vendet më të zakonta ku ndodhin ngjarje të tilla.

Kështu, mbrëmë rreth orës 18.30 minuta është sulmuar autobusi i linjës Saraj - Qendër Shkup - Saraj, i cili kishte udhëtarë shqiptarë, raporton Almakos.

Dëshmitarët kanë thënë se disa maqedonas kanë qenë të armatosur me sende të forta dhe kanë bërë presion që ta hapet dera e autobusit.

Mirëpo, shoferi kur ka vënë re qëllimin e personave e ka mbyllur derën dhe menjëherë ka ardhur në vendngjarje policia.

Huliganët kanë thyer xhamat dhe kanë dëmtuar pjesë të urbanit. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2014, ora 10:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori