Maqedonasit e SHBA do votojnë kundër Obamës
Komuniteti maqedonas në Columbus të shtetit Ohio në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është e ndarë rreth faktit se cilin kandidat republikan do të votojnë në mënyrë që të nxjerrin përballë presidentit aktual Barack Obama kandidatin më të fortë të mundshëm.

Sipas “Zëri të Amerikës” në gjuhën maqedonase, maqedonasit e Amerikës do të votojnë për kandidatin republikan Mitt Romney, i cili duket më serioz dhe me më shumë gjasa për të fituar në mesin e republikanëve.

Diaspora maqedonase voton për republikanët, pasi SHBA në kohën e presidentit republikan George W. Bush në vititn 2004, e pranoi Maqedoninë me emrin kushtetues. /albeu.com/
Shtuar më 04/04/2012, ora 09:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori