LSDM premton shëndetësi falas për të gjithë qytetarët e Maqedonisë
Pëlqej
Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për shtyp, ka thënë se prioriet i qeverisë së re do të jetë kujdesi ndaj shtëndetit të qytetarëve dhe sistemi i ri shëndetësor.

"Anjëherë të mos përsëriten rastet e vdekjes së pacientëve për shkak të interesave kriminale, të cilët sollën aparate të dëmtuara, me çka pacientët operohen nëpër korridore, foshjat dhe nënat vdesin nga mungesa e gjinekologëve, nuk ka trajtim për plagët, njerëzit trajtohen në institucione shtetërore të shkatërruara, qytetarët humbin jetën e tyre në makina të prishura të Ndihmës së Shpejtë", thuhet mes tjerash në kumtesën e LSDM-së.

Sipas kësaj partie, kuadri i shëndetit publik do të jetë me kushte normale për punë si dhe do të rriten pagat, ndërsa për qytetarët, kurimi në spital do të jetë pa pagesë. /albeu.com/
Shtuar më 19/03/2017, ora 09:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori