LSDM nuk dëshiron marrëveshje, Zaev ikë për pushime në Greqi
Para diplomatëve ndërkombëtarë drejtuesit e LSDM-së premtojnë se do të bëjë marrëveshje për zgjedhjet e rradhës, kurse menjëherë pas kësaj Zaev dhe Sheqerinska të vendos kërkesa të reja të cilët pamundësojnë marrëveshje dhe zgjedhje.

Bisedimet janë vetëm parakalim të LSDM dhe Sorosoidëve. Sheqerinska në bisedime vjen me veshëmbathje të re të brendeve të shtrenjta (ku mund ta vëreni edhe në fotografi), përderisa në Greqi e prej jahti i saj me të cilin ishte inçizuar vitin e kaluar.

LSDM nuk dëshiron zgjedhje, dhe aq që shpresohet se do të arrihet. Aivo Orav, tha se marrëveshja pothuajse është gati, dhe se ditët në vijim liderët do të takohen për ta nënshkruar atë, por LSDM nuk mendon ashtu. Zoran Zaev, lideri i LSDM, ka ikur për pushime në Greqi me familjen dhe vëllaun, atje kanë edhe shtëpinë e tyre, ku përsëri Zaev vendosi ta shfrytëzojë banesë të shtrenjtë në hotelin Miraggio Thermal Spa Resort, ku sipas çmimeve në internet, një ditë kushton 600 euro. /albeu.com/
Shtuar më 15/07/2016, ora 09:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori