LSDM mbledhje urgjente për bojkot Kuvendi
Sonte do të zhvillojnë një takim anëtarët e Këshillit Qendror të LSDM-së.

Ata pritet të vendosin po sonte propozimin e pushtetit për kthim në Kuvend si dhe për largimin nga partia të deputeteve Solza Gërçeva dhe Lubica Buralieva.

Nga LSDM theksojnë se kusht për kthimin e tyre në Kuvend mbetet kërkesa për formimin e qeverisë teknike.

Zyrtarë të lartë të LSDM-së nuk e përjashtojnë mundësinë që Zaevi dhe Gruevski të takohen sërish për këtë kërkesë të tyren. /albeu.com/
Shtuar më 20/08/2014, ora 14:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori