LSDM: Liria e medias dhe sundimi i ligjit janë në gjendje kritike
Sipas krerëve të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë në vend dy pikat kritike janë liria e medias dhe sundimi i të drejtës.

Këtë krerët e LSDM-së e kanë deklaruar gjatë takimit që patën e ambasadorët e vendeve anëtare të OSBE-së. Gjendja aktuale politike, sfidat që përballet Maqedonia, proceset integruese janë disa nga temat e diskutuara në këtë takim.

“Në takim është biseduar për gjendjen momentale politike, për sfidat me të cilat përballet Maqedonia, për proceset integruese dhe për çështje të tjera aktuale në vend. U theksua gjendja e rëndë ku ndodhen liria e shprehjes, sundimi i së drejtës dhe nevoja për reformë zgjedhore sipas rekomandimeve të OSBE/ODIHR”, thuhet në njoftimin e LSDM-së. /albeu.com/

Shtuar më 13/09/2013, ora 16:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori