LSDM: Jankullovska keqpërdor postin e ministres
Pas shtatë viteve Gordana Jankullovska jo vetëm që i harroi premtimet e dhëna por arriti të dëshmojë se çdo herë kur nuk ka përgjigje në çështjet kyçe për Ministrinë e Punëve të Brendshme (MPB), pozicionin e ministres e shfrytëzon si medium për manipulim politik, reagoi sot LSDM-ja opozitare.

LSDM-ja dhe qytetarët e kuptojnë prizmin partiak nëpër të cilin Jankullovska e lexon dhe e zbaton Kushtetutën dhe ligjet.

"Ne e kuptojmë lehtësinë me të cilën ajo flet për udhëheqjen me MPB-në, për shkak se deri para një viti edhe vetë ajo kishte dilemma rreth asa nëse ajo udhëheq me MPB-në apo jo. Shpresojmë se nuk është nga mosdija, por Jankullovska duhet ti njohë situatat reale në ministri, përderisa dëshiron si njeri të mbetet pjesë e bashkësisë akademike, duhet të mësojë dhe të trajtojë edhe anketa të pavarura, të përgjigjet edhe në pyetjet e papërgjigjura, të lexojë analiza dhe raporte nga organizata vendore dhe ndërkombëtare", thuhet në reagimin e partisë opozitare maqedonase. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2013, ora 16:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori