LSDM-ja po përgatit spastrim partiak në institucione shtetërore
Pëlqej
Petar Goshev ka thënë se Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë po përgatit spastrim partiak nga institucionet shtetërore në vend.

Ai i ka thënë këto gjatë emisionit "Top Tema", ku ka shtuar se "gjyqësori, policia, arsimi duhet patjetër që të kthehen në binarët e duhur dhe se ato duhet të funksionojnë në përputhje me Kushtetutën Maqedonisë.

Goshev ka thënë se tre deri në pesë mijë njerëz do të ndryshohen nga pozicionet e tyre dhe se sipas tij, kjo procedurë është normale. /albeu.com/

Shtuar më 11/05/2017, ora 10:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori