LSDM ironizon parodinë e të rinjve të VMRO-DPMNE
Të rinj të VMRO-DPMNE-së kanë përqeshur ditën e sotme liderin e mëparshëm të partisë opozitare Branko Cërvenkovski.Ky veprim është ironizuar nga Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë(LSDM).

Ajo e ka quajtur të pavend parodinë e bërë dhe ka theksuar se qesharak dhe tragjik janë qeveritarët e tanishëm dhe projektet e tyre.

“Ata që betonuan fatet tona me 500 milionë euro barok dhe bronz cirku, ata që ndërtojnë shkallë spanjolle dhe mbjellin në lumë shelgje, ata që kanë bërë parodinë reale dhe kriminale të Nikola Gruevskit me titullin ‘Shkupi 2014’, është për të ardhur keq që sot parodizojnë liderët opozitarë”, thuhet në reagimin e LSDM-së. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2013, ora 18:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori