LSDM: Gruevski, bëri zgjedhje kriminale, nuk ka përkrahje nga jashtë
Partia maqedonase në opozitë, LDSM-ja thotë se Nikola Gruevski nuk dëgjon porositë që i vijnë nga ndërkombëtarët.

Sipas LSDM-së, Gruevski ka ardhur në pushtet përmes zgjedhjeve të vjedhura kriminale.

"Gruevski nuk i kupton, ose nuk do ti kuptojë mesazhet e OSBE / ODIHR-it, të eurokomisarit Fyle, dhe së fundmi të kancelares Merkel që kërkojnë gjyqësor të pavarur, media të lira dhe demokraci. Me këtë Nikolla Gruevski e bart drejtpërdrejt përgjegjësinë për krizën politike në vend", thuhet mes tjerash në reagimin e partisë opozitare. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2014, ora 16:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori