LSDM: Çavkov dhe Gruevski frikën e mbulojnë përmes arrestimeve të profesorëve
Partia maqedonase në opozitë, LSDM ka reaguar lidhur me deklaratat e fundit të ministrit të policisë, Çavkov dhe ish kryeministrit, Gruevski në lidhje me disa arrestime të profesorëve të Fakultetit EkonomikShkup, raporton Zhurnal.

“Demostrimi i forcës nga ana e MPB-së, sidomos kësaj radhe ndaj profesorëve të Fakultetit Ekonomik pranë Universitetit “Shën Kirili dhe Metodi” në Shkup, paraqet mungesë të forcës nga ana e pushtetit kriminel”, thuhet në reagimin e LSDM-së./Albeu.com/
Shtuar më 07/06/2016, ora 15:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori