"Lonely Planet", Maqedonia mes 10 vendeve që duhen vizituar
"Lonely Planet”, në botimin e saj “Best travel 2014” ka përfshirë edhe Maqedoninë, në listën e vendeve që duhen vizituar. Vendi përshkruhet si më i miri mes më të mirëve.

“Vend i gjallë. Lështu mund të përshkruhet shteti, kryeqytet i të cilit është Shkupi dhe që po përfundon një projekt të madh rikonstruimi, ndërsa ka edhe vende tjera, si Berova, që janë rrugës për t’u bërë qendra të mëdha”,-thuhet në botimin e “Lonely Planet”.

Veç Maqedonisë, vende që rekomandohen të vizitohen janë edhe Malezija, Brazili, Belgjika, Skocia, Suedia, Meksika e Malavi./albeu.com/


Shtuar më 29/10/2013, ora 14:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori