Listat e përbashkëta mes RDK dhe BESËS/ Ramadan Idrizi jep dorëheqjen nga RDK
Ramadan Idrizi njëri nga anëtarët e Kryesisë Qendrore të RDK-së së Fadil Zendelit, që si duket është i pakënaqur nga trajtimi jo i ndershëm që i është bërë subjektit që ai përfaqëson bashkë me Fadil Zendelin, ka dhënë dorëheqjen.

“Duke e ndjekur situatën politike ne IRJM,dhe sjelljet e lidereve te Opozites Shqiptar e ne IRJM ,egot etyre ku mbisundon sindromi i Bajraktarizimt u be e ditur se Bashkimi per zgjedhjet Parlamentar e te 11 dhjetorit 2016 eshte i pamundur, po ashtu duke u bazuar edhe në thirrjen e fundit të Ligës Qytetare Shqiptar o Amerikane e cila u bë këtë javë, unë Ramadan Idrizi jap dorheqje të parevokueshme si anëtar i kryesisë qendrore dhe Antar e i Kuvendit Qendrore te Rilindjes Demokratike Kombëtar e dhe ndërpres të gjitha aktivitetet tjera politike,” shkruan ai profilin e tij në Facebook. /albeu.com/
Shtuar më 10/11/2016, ora 21:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori