Lirohet nga burgu kapoja i duhanit nga Kumanova
I dënuari me 12 vite për larje parash Bajrush Sejdiu nga Kumanova është liruar nga burgu i Shtipit për shkaqe shëndetësore.

Sejdiu i ishte drejtuar drejtorit të burgut të Shtipit për lirim me kusht për një periudhë të caktuar që ta përdor për shërim. Leja është deri më 4 tetor dhe pas kësaj Sejdiu duhet të kthehet prap, njofton PlusInfo.

Sejdiu është i njohur në rajonin e Kumanovës për prodhim të jashtëligjshëm të cigareve dhe keqpërdorim brendesh botërore. Ai para se të burgosej ka qenë edhe pronar i klubit futbollistik ”Millano”. /albeu.com/

Shtuar më 18/09/2017, ora 21:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori