Ligji për gjuhën shqipe, pika e nxehtë e diskutimeve mes LSDM-së dhe BDI-së
Ligji për gjuhën shqipe vazhdon të mbetet çështje e hapur mes biseduesve të LSDM-së dhe BDI-së.

Sipas informacioneve jozyrtare akoma nuk ka marrëveshje për zgjidhjen e kësaj çështje, ndërsa pritet të jetë pika më e nxehtë për të cilën do të bisedohet mes LSDM-së dhe BDI-së, njofton 24Vesti.

Disa nga funksionarët e BDI-së të cilët ishin kundër koalicionit me VMRO-në, thonë se ligji për gjuhën shqipe është në pajtim me Kushtetutën dhe Marrëveshjen e Ohrit dhe duhet të pranohet nga të gjithë.

Sipas 24Vesti, përveç gjuhës shqipe, çështjet tjera që janë mbyllur janë PSP-ja, BE-ja dhe NATO. /albeu.com/
Shtuar më 14/02/2017, ora 20:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori