Ligji për gjuhët shkakton tensione në seancën e Kuvendit
Pëlqej
Në Kuvend është rritur tensioni për ligjin për përdorimin e gjuhëve.

Deputetët e shumicës parlamentare kërkojnë miratimin e ligjit me yllin e Bashkimit Evropian për të përmbyllur edhe një pjesë nga Marrëveshja e Ohrit.

Ndërkaq deputetët e opozitën të revoltuar bllokuan foltoren duke kërkuar shtyrjen e miratimit të tij si dhe debat publik. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2017, ora 17:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori