Filloi seanca e Kuvendit, pritet të votohet ligji për gjuhët (VIDEO)
Ka nisur seanca e Kuvendit ku po diskutohet për Ligjin për Përdorimin e Gjuhëve. Pak minuta më parë kryeparlamentari Talat Xhaferi e shpalli të hapur seancën.

Më herët u tha kryetari i Parlamentit Talat Xhaferi do të refuzojë amendamentet sepse janë në kundërshtim me Rregulloren e Punës.

"Xhaferi është kryetar i Kuvendit dhe ai duhet të marrë një vendim, në përputhje me Rregulloren e Punës, seancat të vazhdojnë dhe Kuvendin të punojë pa ndërprerje", thonë nga shumica parlamentare.

Lideri i VMRO-DPMNE, Hristijan Miçkoski, konfirmoi se deputetët e opozitës do të marrin pjesë në seancën plenare. /albeu.com/
Shtuar më 14/03/2018, ora 13:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori