Ligji i gjuhëve, Zaev dhe Mickoski në takim me Xhaferin
Kuvend sot duhet të fillojë debati për ligjin e gjuhëve në lexim të tretë.

Mu për këtë, para disa minutash në Dhomën legjislative kanë arrit Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski në takim me kryetarin e Kuvendit Talat Xhaferi në tentim të arrihet marrëveshje për këtë pikë, apo votimi të kalojë në atmosferë demokratike, transmeton Medial.mk.

Lideri i VMRO-së dje paralajmëroi se deputetët e kësaj partie do të marrin pjesë në Kuvend. Para dy ditësh kryeministri Zoran Zaev tha se këtë javë do të votohet ligji.
Shtuar më 14/03/2018, ora 12:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori