Ligji i gjuhëve, VMRO nuk do të tërheqë amandamentet
VMRO-DPMNE-ja nuk do t'i tërheqë amandamentet e saj për Ligjin për përdorimin e gjuhëve, edhe pas tentimeve që të kontestohen nga ana e qeverisë.

Kështu deklaroi Dafina Stojanovska, anëtare e Komitetit ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së, në emisionin "Akcent" në TVM.

Sipas saj, këtë të drejtë ua jep Rregullorja e Kuvendit, Kushtetuta dhe mosnënshkrimi i Ligjit nga ana e kryetarit Ivanov.

Stojanovska thotë se partia nuk ka asgjë kundër shqiptarëve, por dëshirojnë që të ecin përpara edhe gjuhët tjera të bashkësive tjera. /albeu.com/


Shtuar më 09/03/2018, ora 12:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori