Ligjet për mediat, pas raportit të KE-së
Seanca e 72-të plenare në të cilën kanë mbetur pa u shqyrtuar vetëm dy ligjet për media është shtyrë në afat të papërcaktuar, ndërsa kryeparlamentari Trajko Veljanovski ka thirrur seancë të re për rishikimin e buxhetit për vitin 2013. Kjo, sipas opozitës dhe Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë shihet si prolongim i debatit për dy ligjet deri pas publikimitRaportit të Komisionit Evropian për progresin e Maqedonisë, ku siç paralajmërohet nga mediat në vend, liria e shprehjes dhe mediave do të theksohet si kusht i ri dhe kryesor për Maqedoninë. /albeu.com/

Shtuar më 10/10/2013, ora 16:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori