Largohet edhe një ministër nga kabineti i Zaevit
Ministri Samka Ibraimovski i angazhuar për implementim të Strategjisë për përmirësimin e gjendjes së romëve në Maqedoni, paralajmëroi se do të largohet nga posti ministror.

Ibraimovski ka sqaruar se shkak për largimin nga posti ministror është se ka vendosur që të jetë deputetë në Kuvend, sepse për shkak të emërimeve nga lista e LSDM-së dhe partnerëve të koalicionit, atij i ka ardhur radha për deputet.

Siç njoftoi kabineti i tij, Ibraimovski sot do të nënshkruajë deklaratë në KSHZ që e pranon funksionin e deputetit.

Në zgjedhjet e fundit parlamentare Ibraimovski ishte në listën e kandidatëve të LSDM-së dhe koalicionit në njësinë e pestë zgjedhore. /albeu.com/Shtuar më 14/12/2017, ora 12:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori