Kërcënimet e Ivanov, 80 ushtarë të UÇK-AKSH shfaqen në Tetovë (FOTO LAJM)
Pas deklaratës së presidentit maqedonas Ivanov se ushtria maqedonase do të ishte gati për t'ju përgjigjur çdo lloj kërcënimi, 80 ushtarë të UCCK-së dhe AKSH-së janë shfaqur në Tetovë.

Ata shpallen prezencën e tyre nëpërmjet komunikatës së mëposhtme.

Komunikatë

I bëjmë thirje “presidentit” Ivanov dhe ushtrisë së tij se ne jemi më të gatshëm sesa ata dhe shumë shpejt do të përballemi me ta. Ne jemi një grup prej 80 ushtarësh dhe jemi të pozicionuar në Sharr dhe shumë shpejt do ti çlirojm trojet e etnikisht të pastra shqiptare dhe do ta shpallim Republikën e ILIRIDËS.

Komandant NACISTI

UÇK AKSH TETOVË

10.03.2017

Kjo komunikat në redaksi ka arritur nëpërmjet faqes zyrtare të Televizionit Koha në facebook.
Shtuar më 10/03/2017, ora 18:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori