Lajme të mira nga Hahn për Maqedoninë
Eurokomisioneri për zgjerim i dërguar në Maqedoni nga Komisioni Evropian, Johannes Hahn, ka komentuar së fundi ecurinë e bisedimeve për Maqedoninë.

Këto komente ai i ka bërë pas disa takimeve me Richard Hoëëitt, Ivo Vaigl dhe Eduard Kukan për të biseduar për zhvillimin e reformaveMaqedoni.

"Diskutimi për zhvillimin e ngjarjeve në Shkup ka ecur mirë.

Zgjedhjet janë kyçi për ecurinë e shtetit në rrugën euro-atlantike, gjë e cila do t'i kthehet përmbushjes së reformave" shkruan Hahn në profilin e tij në "Twitter". /albeu.com/
Shtuar më 14/09/2016, ora 09:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori