"Lagja e Trimave", sot dëshmojnë "Sokoli" dhe "Malisheva"
Gjatë ditës së sotme pritet të fillojë marrja ne pyetje e të akuzuarve për rastin "Lagja e Trimave".

I pari që pritet të japë dëshminë e tij është i akuzuari Sami Ukshini, i njohur si Komandant Sokoli, ndërsa pas tij i akuzuari tjetër Andi Krasniqi, i njohur si Komnadant Malisheva.

Kujtojmë se në procesin gjyqësor për Lagjen e trimave akuzuar 37 persona nga të cilët 29 janë arrestuar në lagjen e trimave me 9 dhe 10 maj të vitit 2015 , ndërsa 8 të tjerë më pas, të akuzuar si persona që i kanë dhënë ndihmë logjistike grupit të armatosur në Kumanovë. /albeu.com/
Shtuar më 17/02/2017, ora 10:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori