Bilanc i frikshëm viktimash, vetëm sot humbën jetën 20 shtetas nga COVID-19
Ky është haxhi Eljasai nga Kumanova që ndërroi jetë, ishte familjar shembullor dhe besimtar i devotshëm
Sot në mëngjes ka ndërruar jetë edhe një anëtar i familjes Alimi nga fshati Ramanli, duke çuar kështu numrin e viktimave në 7.

Tragjedia në këtë familje ndodhi kohë më parë gjatë shpërthimit të një bombole gazi.

Familjar, miq me dhimbje te thelle ndaj lajmin me ju. Sot në mëngjes si pasoje e tragjedisë ne fshati Rramanli ndërroi jete edhe anëtari i 7-te i familjes Alimi, nipi im i familjes time, haxhi Eljasa Alimi.

U takofshim ne boten tjetër. Do te kujtoj sa te jetoj!”, shkruan një familjar i tanimë të ndjerit.

Familjarët, miqtë dhe të gjithë ata që e kanë njohur rrëfejnë se Eljasai ka qenë një njeri dhe familjar shembullor dhe besimtar i devotshëm.

“Zoti e deshti pranë tij dhe e mori”, thonë ata duke folur vetëm fjalë të mira për Eljasain e ndjerë.
Shtuar më 05/03/2020, ora 16:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori