Ky është emri final i Maqedonisë
Maqedonia e Epërme ose në anglisht Upper Macedonia do të jetë emri final që do të finalizohet në marrëveshjen e së enjtes në Ohër në takimin midis ministrave të jashtëm të Greqisë dhe Maqedonisë, Nikos Kotzias dhe Nikolla Dimitrov, shkruan Radio Evropa e Lirë.
Name: Upper MacedoniaLanguage:

Macedonian* (në shënim do të shkruhet se gjuha i takon grupit të gjuhës sllave)


Nationality: Upper Macedonia.

Zyrtarisht autoritetet shtetërore të Maqedonisë nuk kanë konfirmuar apo komentuar takimin mes Kotzias dhe Zaev.


Shtuar më 11/04/2018, ora 09:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori