Kuvendi miraton ndryshimet në Ligjin për arsimin
Komisioni për arsim, shkencë dhe sport pranë Kuvendit të Maqedonisë, pas një mbledhje maratonë, miratoi në ligjet e reja, duke hapur rrugën e miratimit të tyre në seancë plenare, raporton Alsat-M.

Mbledhja maratonë e Komisionit përfundoi pas 17 orësh punë, rreth orës 03:00 pas mesnate, ku deputetët shqyrtuan rreth 150 amendamente për pakon e ligjeve që sjell risi të shumë në arsimin fillor, të mesëm dhe të lartë, mes tyre edhe provimin shtetëror për studentët. /albeu.com/
Shtuar më 10/01/2015, ora 13:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori