Kuvendi i Maqedonisë miraton marrëveshjen për emrin
Pëlqej
Kuvendi i Maqedonisë ka miratuar propozim-ligjin për marrëveshjen e emrit ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë

Gjithsej votuan 109 deputet, “pro” marrëveshjes votuan 69 dhe 40 ishin “kundër” për marrëveshjen e emrit të ri të Maqedonisë.

Votimi u përcoll me brohoritje nga ana e deputetëve të VMRO-DPMNE-së, të cilët kanë qenë kundër marrëveshjes me Greqinë. E megjithatë nuk e ndalën./albeu.com/


Shtuar më 19/06/2018, ora 11:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori