Kush ia vendosi shkopin dhe kryqin Car Dushanit?!
Akoma nuk ka persona zyrtarë se kush e ka thyer kryqin dhe shkopin e Car Dushanit.

Shkopi dhe kryqi i statujës u thye para disa kohësh nga pjesëtarë të BDI-së, ndërsa është parë se statujës i është rivënë edhe shkopi, edhe kryqi.

Kryetari i komunës së qytetit të Shkupit, Koce Trojanovski ka thënë se as që e di se kush e ka merementuar statujën e Car Dushanit, raporton Alsat-M.

Ndërkaq, që ka patur heshtje edhe nga selia e VMRO-së, edhe nga e BDI-së./albeu.com/


Shtuar më 06/08/2014, ora 17:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori