Kush është "shqiptari i bukur" i ISIS
Shqiptari i njohur si Abu Waqqass Al Albani, i cili kishte edhe nofkën "i bukuri" për shkak se ishte tërheqës është identifikuar.

Ai quhet Gëzim Kllokoçi. Kllokoci ësht 19 vjeç dhe është rritur në Londër, raporton Daily Mail.

Grupi ekstremist ISIS po e përdor shqiptarin "e bukur" për të tërhequr pas vetes sa më epër militantë.

Shqiptari më shumë propagandon për ISIS nga rrjetet sociale e sidomos në "Instagram".

Ai hedh aty shprehje që njerëzit të besojnë se organizata ISIS "ka në të vërtetë qëllime të mira".

Daili Mail ka shkruar gjithashtu se Al Waqqass Al Albani kishte tentuar edhe të kryejë atentat terrorist, por se ishte tërhequr. /Albeu.com/
Shtuar më 06/05/2016, ora 20:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori