Kur "trimat" e BDI-së i trembeshin Mijallkovit
Një dokument i Wikileaks në vitin 2009 tregon se politikanët e BDI-së që flasin me tone patriotike, në fakt nuk janë të tillë.

Ky dokument dëshmon se Ali Ahmeti dhe funksionarë të tjerë të BDI-së "nuk ia dalin dot" me kreun e Shërbimit Sekret, Sasho Mijallkov. Ai nuk u dërgonte informacione Bashkimit Demokratik për Integrim dhe kishte një sjellje indiferente ndaj shqiptarëve, thuhet në dokumentin e Wikileaks.

Lidhur me këtë, Ahmeti vetë ka kërkuar ndihmën e ambsadorit të atëhershëm amerikan, Filip Reeker. /albeu.com/
Shtuar më 24/04/2014, ora 13:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori