"Kur shkoni në vendet me shumicë shqiptarë, medoni se nuk jeni në Maqedoni"
Profesoresha universitare Dragica Popovska, i ka bërë thirrje politikanëve të Maqedonisë, që të kur të shkelin në vendet me shumicë shqiptare, të kujtojnë se nuk janë në Maqedoni.

"Me ndryshimin administrativ në vitin 2004 janë bërë ndryshime në vend.

Për sa i përket vendeve ku kemi popullatën shumicë shqiptare dhe kryekomunarët janë shqiptarë, të gjithë emrat e vendeve atje janë ndryshuar.

Kur shkoni në atë pjesë të Maqedonisë, keni përshtypjen se nuk jeni në Maqedoni", ka thënë Popovska. /albeu.com/

Shtuar më 20/01/2017, ora 16:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori