Kur Menduh Thaçi i thoshte Ziadin Selës se është vlerë kombëtare (VIDEO)
Raportet mes Menduh Thaçit dhe Ziadin Selës tashmë janë tejet të acarruara.

Mirëpo, kryetari Thaçi dikur e lavdëronte Selën dhe thoshte për të se është vlerë kombëtare dhe përfaqësuesi më i denjë i shkollës politike të Arbën Xhaferit.

"Ziadin Sela është simbolika e një kuadri të përsosur politik kombëtarë të Shkollës së Arbën Xhaferit. Ne të gjithë mburremi me figurën e Ziadin Selës, Ziadin Sela është figura e unifikimit të shqiptarëve, drejt idesë së shqiptarisë dhe kauzës shqiptare", ka thënë ekzaktëisht Thaçi.

Mirëpo, tani ka një beteje për marrjen e timonit brenda PDSH-së dhe akoma më e ashpër u bë kjo "betejë" kur Ziadin Sela doli me sloganin "Reformim i PDSH-së". /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2014, ora 15:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori