Kumanovë, PDSH-së kanë nisur ti ikin delegatët
Disa delegatë të Kongresit të gjashtë të PDSH-së nga Kumanova kanë thënë se nuk do të marrin pjesë në këtë Kongres.

Nje nder ta, Ajet Raimi ka thënë se nuk do të jetë i pranishëm në delegacionin e PDSH-së më datë 12.10.2014, pasi sipas tij ky kongres i parakohshëm nuk zgjidh asgjë, transmeton Lajm.

"Unë si delegat i deleguar nga dega e PDSH-së Kumanovë nuk do të marrë pjesë në Kongresin e 12 tetorit për arsye të shumta. Konsideroj se kjo parti po udhëhiqet nga njerëz jo legjitim. Nga ana tjetër ndryshimi i datës së mbajtjes së Kongresit të parakohshëm nuk zgjidh asgjë dhe nuk është në të mirën e partisë", ka theksuar Raimi.

Raimi pas kësaj deklarate ka theksuar se do ti bashkangjitet nismës së Ziadin Selës për reformim të PDSH-së. /albeu.com/

Shtuar më 09/10/2014, ora 10:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori