Kufiri me Kosovën i bllokuar deri në mesnatë
Për shkak të bllokadës në vendkalimet kufitare Bllacë dhe Jazhincë nga ana e transportuesve maqedonas, komunikacioni për të gjitha llojet e veturave është i pamundur në të dy anët e kufirit. Pas njoftimeve të djeshme nga ana e qeverisë së Maqedonisë se embargoja do të vazhdojë deri më 15 shtator, duket se edhe sonte deri në mesnatë kufiri do të jetë i bllokuar.

vendkalimet tjera kufitare nuk ka ndonjë pengesë dhe qarkullimi është normal dhe me intensitet mesatar. /albeu.com/
Shtuar më 14/09/2013, ora 11:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori