Kuçi: Vendimi ynë pas Maqedonisë
Zv/kryeministri i Kosovës Hajredin Kuçi ka thënë se Kosova po pret që Shkupi të heqë masat e saj, për të vepruar në të njejtën mënyrë.

Vendimi i Shkupit do të shoqërohet me një vendim të Qeverisë së Kosovës, i cili do të shfuqizoj embargon për produktet "Made in Macedoni", shkruan Express.

"Ne jemi të gatshëm menjëherë ose prapa tyre, por jo të bëjmë veprim paraprakisht. Jo mendoj se është respekt i ndërsjellët dhe ne mendojmë se asnjëra palë nuk duhet të bëjë veprimin me hamendje", ka thënë Kuçi, të premten.

"Ne jemi të kthehet gjendja në pikën zero dhe të merret vendimi i përnjëhershëm", ka shtuar ai. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2013, ora 18:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori