Kuçi sot në Shkup
Zv/kryeministri i Kosovës Hajredin Kuçi ditën e sotme do të qëndrojë në Maqedoni, për të diskutuar tejkalimin e krizës mes dy vendeve.

Nuk jepen detaje rreth takimit të sotëm në faqen zyrtare të qeverisë dhe agjencisë informative shtetërore, por jozyrtarisht mësohet se Kuçi do të takohet zv/kryeministrin për çështje ekonomike Vladimir Peshevski dhe ministrin e Ekonomise Valon Saraçini, njofton INA.

Zv/kryeministri i Kosovës Hajredin Kuçi mësohet se po vjen me propozime konkrete të miratuara edhe nga kryeministri i vendit Hashim Thaçi, për heqjen e embargos dhe lëvizjen e lirë të qytetarëve. /albeu.com/Shtuar më 12/09/2013, ora 10:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori