Ku ndodhen Beg Riza dhe Mirsad Ndrecaj?
Për dy personat që u përfolën si të përfshirë në luftimet e Kumanvoës, Beg Rizajn dhe Mirsad Ndrecajn, ende nuk ka asnjë të dhënë. Ata nuk u përmenden as nga autoritetet e Maqedonisë, të cilët shprehen se kanë arrestuar rreth 30 persona, dhe as nga pala kosovare që pranoi se shtetas të Kosovës ishin përfshirë në luftimet e Kumanovës.

Fillimisht u tha se, Riza dhe Ndrecaj ishin dorëzuar në policinë maqedonase bashkë me dhjetëra persona të tjerë, por kjo është hedhur në disa raportime, shkruan Express.

Dorëzimin e Ndrecajt e kishte hedhur poshtë edhe zëdhënësi i MPB-së, Ivo Kotevski gjatë konferencës për shtyp ditën e shtunë.

Ndërkohë edhe familjarët e Ndrecajt kanë thënë se nuk informacione se nuk kanë informacione se ku gjendet familjari i tyre.

Që të dy janë nga Dukagjini dhe kanë marrë pjesë edhe në Luftën e Kosovës dhe atë të Maqedonisë. /albeu.com/


Shtuar më 12/05/2015, ora 14:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori