KSHZ, ashpërsohet debati pasi ka baza entike
Prej disa orësh në KSHZ vazhdon debati me tone të larta mes anëtarëve shqiptarë dhe maqedonas. Sipas anëtarëve shqiptarë Subhi Jakupi dhe Bedredin Ibrahimi, ankesat e bëra nga VMRO-DPMNE kanë karakter etnik.

Deri më tani KSHZ ka pranuar katër ankesa për Strugën, të parashtruara nga VMRO DPMNE. /albeu.com/
Shtuar më 12/04/2013, ora 16:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori