Kryqi i Kuq i Maqedonisë nuk ndihmon lagjet shqiptare të përmbytura
Banorët e lagjeve shqiptare në Shkup që u përmbytën nga vërshimet e së shtunës, nuk ndihmohen nga Kryqi i Kuq dhe nga institucionet shtetërore maqedonase, transmeton "Telegraf".

Por, pas këtyre konstatimeve, këshilltari i komunës "Gazi Babë" Fejzulla Zendeli, në një prononcim për medien i ka kritikuar ashpër punën e Kryqit të Kuq të Maqedonisë. /albeu.com/

Shtuar më 11/08/2016, ora 12:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori