Kryqi i Kuq i Maqedonisë jep 17 mijë euro për Nepalin, 0 për Kumanovën
Kryqi i kuq i Maqedonisë ka dhënë 1.049.750 denarë ose 17.000 euro në llogarinë e Federatës Ndërkombëtare të kryqit të kuq dhe Gjysmëhënës së Kuqe në ndihmë të popullit të Nepalit, i tronditur nga tërmeti i fortë që ra ditë më parë.

Këto para janë mbledhur nëpërmjet telefonalve të T-mobile, One, Vip dhe llogarisë së Fondit për Solidaritet.

Këto organizata "humanitare" ndjejnë më afër popullin e Nepalit, se sa atë të Kumanovës që e kanë vetëm pak minuta larg. /albeu.com/
Shtuar më 26/05/2015, ora 16:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori