Kryetari i muslimanëve takohet me Papa Françeskun
Gjatë vizitës së Papa Frençeskut në Shkup, në vigjilje të takimeve me klerikët fetarë të Maqedonisë, i pranishëm ishte edhe kreu i BFI-së, Reis, ul Ulema Sulejaman ef. Rexhepi.

Papa Françesku vizitën e tij apostoliike në Maqedoninë e Veriut e bëri në fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit, duke e cilësuar vendin tonë si shmebull për bashkëjetesë.

Papa sot ka arritur në Maqedoni gjatë orëve të mëngjesit, dhe është pritur me nderimet më lartë shtetërore, madje duke bllokuar një pjesë të madhe të qytetit për shkaqe sigurie.
Shtuar më 07/05/2019, ora 17:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori