Kryetari i 'Ballistëve' shkruan letër nga burgu: Mua më dënuan ndërsa maqedonasit i amnistuan(FOTO)
Pëlqej
Kryetari i “Ballistëve” Isak Luma përmes një letre nga burgu tregon se atij padrejtësisht i është shqiptaur masa e arrestit me burg prej 6 mujave.

Letra e tij e plotë nga burgu:

Të nderuar familjar,shok dhe mbi të gjitha BALLIST.

Siç e dini tanimë jam i burgosur ku do vuaj dënimin prej 6 muajsh.
dënuan 6 muj ndëra nga ana tjetër u dënuan edhe 2 tifoz të vardarit nga 3 muaj duke pasur akuzat e njejta si un dhe ata,ata u dënuan 3 muaj sepse ishin maqedon ndërsa un 6 sepse jam shqiptar.

Por nuk ishte e vetmja padrejtësi sepse ata tifoz të vardarit morën amnesti nga ana e presidentit të këtij far shteti ndërsa un po vuaj dënimin.

Për 6 muaj do jemi të ndar por nuk mund të na ndajn përgjithmon,sepse BALLISTËT mund ti ndaj nga SHKËNDIJA vetëm vdekja.

Pasi që po shohim që dikujt po i pengon puna jon,neve do kthehemi të gjith së bashku më të fort.
Shtuar më 17/07/2017, ora 15:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori