Kërkohet dorëheqja e zv. ministrit Dime Spasov
Incidenti në të cilin u përfshi zëvendës ministri Dime Spasov, ka shkaktuar mjaft reagime në spektrin politik maqedonas.

Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë ka kërkuar që Spasov të marrë përgjegjësinë e duhur për këtë aksident.

Ndërsa Lidhja Demokratike e Maqedonisë kërkon që Spasov të japë dorëheqjen dhe të hapen procedura penale ndaj tij.

Forumi i patriotëve mendjelirë kërkon që Spasovi të jep dorëheqjen, duke e cilësuar si qesharake dhe të papranueshme deklaratat e mediave proqeveritare. /albeu.com/
Shtuar më 30/10/2016, ora 12:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori