Kërkimet për Elifin e vogël edhe sot pa rezultat
Përpjekjet për gjetjen e trupit të Elifit edhe sot deri në orët e pasdites kanë rezultuar të pasuksesshme.

Në Hasabeg janë përkushtuar vullnetarë dhe pjesëtarë të institucioneve shtetërore për ta gjetur foshnjën 16-muajshe por, përfundimi ishte i njëjtë, pa asnjë gjurmë të vogëlushes.

”Sipas mendimit tim po, japin maksimumin dhe shpresojmë që do ta gjejmë sot, ndërkohë sa do të kemi fat vetëm Zoti e di”, tha një banor i Hasanbegut.

”Kemi shpresat se do ta gjejmë me ndihmën e Zotit, shpresojmë kur të ketë bërë Zoti ymër një ditë prej ditëve, por inshallah sot është ajo ditë dhe do ta gjejmë.

Mjaftueshëm jo por edhe mirë është, mundet edhe më keq të jetë”, u shpreh një banor tjetër i Hasanbegut.

Përmbytjet e para 21 ditëve morën jetën e 22 personave ndërkohë që Elifi kërkohet vazhdimisht edhe pse shpresat për gjetjen e saj dita-ditës zvogëlohen. /albeu.com/Shtuar më 27/08/2016, ora 18:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori