Krizë në BDI, ja kush është pro dhe kundër koalicionit me VMRO-në
Akoma mbretëron paqartësi totale në rradhët e Bashkimit Demokratik për Integrim në lidhje me koalicionin qeverisës.

Sipas burimeve të Portalit Albeu.com, pjesa më e madhe e antarëve të kryesisë së BDI-së akoma janë kundër koalicionit me VMRO-DPMNE.

Siç mëson Albeu.com, shumica antarëve të kryesisë së BDI të njohur si "krahu i luftës" si Sadulla Duraku, Hazbi Lika, Fatmir Dehari, Rafiz Aliti dhe Xhevat Ademi janë kundër koalicionit me VMRO, ndërsa dy emrat e njohur për publikun si të afërt me VMRO-DPMNE, Musa Xhaferi dhe Fatmir Besimi janë për koalicion me VMRO-në dhe po lobojnë për këtë gjë.

Mësohet gjithashtu se vet lideri Ali Ahmeti nuk është i vendosur akoma por po synon për arritjen e marrëveshjes me VMRO-DPMNE. /albeu.com/
Shtuar më 29/01/2017, ora 23:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori