Krimet barbare serbe, ja vrasin familjen dhe i presin dorën vogëlushes shqiptare (VIDEO)


Një video që po qarkullon në Twitter nga lufta e Kosovës, që tregon historinë e një vajze të vogël të quajtur Drenusha.

Pasi që forcat paramilitare serbe ia kishin vrarë nënën dhe babin, ata ia kishin prerë edhe dorën.

Fatmirësisht disa doktorë nga Kosova kishin arritur ta shpëtonin Drenushën e vogël. Kjo është edhe një provë tjetër se si ushtria serbe kishte kryer gjenocid mbi shqiptarët.

Edhe pse kanë kaluar 20 vite nga lufta, ajo se çka ka bërë Serbia në Kosovë nuk do të harrohet kurrë.


Shtuar më 13/01/2019, ora 10:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori