Kreu i BFI-së takohet me kryeparlamentarin kanadez
Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Sulejman ef. Rexhepi është takuar sot me delegacionin e lartë të Parlamemtit Kanadez, i cili udhëhiqej nga kryetari Noël Kinsella.

“Sot kisha kënaqësinë të takoj Kryetarin e Parlamentit Kanadez, të Nderuarin z. Noël Kinsela i cili e paraprinte një delegacion të lartë nga vendi i tij. Në prezencën e gjithë krerëve të bashkësive fetare në vendin tonë që ndodheshin në këtë takim, e njoftova mysafirin e lartë me organizimin dhe veprimtarinë e Bashkësisë Fetare Islame të Maqedonisë si dhe për të gjitha peripecitë nëpër të cilat kalon komuniteti mysliman në RM gjatë këtyre viteve të fundit. Me të nderuarin z. Kinsela, këmbyem eksperienca në ngritjen e vetëdijes fetare dhe respektimit të të drejtave universale fetare”, ka deklaruar kreu i BFI-së. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2013, ora 19:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori